TECHNOLOGIA

01

Solidne łączenie

Blaty produkcyjne wykonane przez firmę POLBLAT powstają z odpowiednio wysezonowanego i wyselekcjonowanego drewna wysokiej klasy, oferowanego przez czołowego producenta drewna w Polsce.

Po dostarczeniu drewna i sprawdzeniu wilgotności, blaty wykonane są za pomocą łączenia poszczególnych desek metodą pióro-wpust. Dzięki tej metodzie drgania z wibroprasy są lepiej przenoszone na mieszankę betonową, co bezpośrednio wpływa na jakość produkowanych wyrobów.

Aby zapewnić wysoką trwałość blatów, deski są dodatkowo skręcone ze sobą prętami o precyzyjnie dobranej twardości i grubości (10mm). Pręty przeszywają blat na wskroś po całej jego długości w trzech odpowiednio zaprojektowanych względem siebie odległościach. Lepsza sztywność blatów wiąże się z mniejszą strzałką ugięcia jak również możliwością produkowania cięższych prefabrykatów betonowych.

02

Wysoka trwałość

Następnie blaty są obustronnie szlifowane maszynowo celem uzyskania gładkiej powierzchni. Zapewnia to idealną płaskość blatów dzięki czemu przyleganie formy jest prawidłowe, a co za tym idzie nie pojawia się uszkodzenie matrycy formy tzw. efekt słoniowych stóp.

Krawędzie blatów są okute metalowym profilem półzamkniętym, ocynkowanym, zaprasowane w trzech miejscach i dodatkowo przytwierdzone do drewna drewnowkrętami ocynkowanymi.

03

Impregnacja

Ostatnim etapem produkcji blatów jest pokrycie powierzchni starannie dobranym płynem impregnującym, który zabezpiecza przed przyklejaniem się wyrobów betonowych oraz obniża nasiąkliwość i przedłuża żywotność blatów.

W ten sposób wykonane blaty są następnie przygotowywane do transportu. Pakowane na paletach i spinane paskami, przechowywane są w zadaszonym magazynie o stabilnych warunkach klimatycznych (bez dostępu do światła).
Przed wysyłką powtórnie sprawdzana jest również ich wilgotność a przekazane przez naszą firmę rekomendacje ułatwiają odpowiednią dalszą eksploatację.

Nasza oferta     Kontakt