TECHNOLOGIA
PRODUKCJI BLATÓW
Z POWŁOKĄ POLIURETANOWĄ

01

Mocny rdzeń blatu

Najnowszy produkt firmy POLBLATblat technologiczny z powłoką poliuretanową, wykonany jest z wysokiej jakości certyfikowanej sklejki iglastej w postaci monolitu, składającej się ze specjalnie zaprojektowanych jednolitych, krzyżujących się ze sobą warstw drewna. Sklejka stanowi materiał kompozytowy o wysokiej gęstości i wytrzymałości na nacisk i ugięcia. Materiał ten pozyskiwany jest od największych dostawców tego surowca w Europie.

Sklejka w postaci monolitu.
Powłoka poliuretanowa o grubości 2 - 3 mm.

02

Trwała powłoka poliuretanowa

Proces powlekania blatów otuliną poliuretanową odbywa się w zamkniętym procesie produkcyjnym z wykorzystaniem najnowocześniejszych maszyn. Sklejkowy rdzeń blatu, za pomocą robota podawany jest do formy, w której zachodzi proces wiązania. Cały rdzeń blatu pokrywany jest szczelną, jednorodną i wodoodporną powłoką poliuretanową o grubości ok 2-3 mm. Powłoka poliuretanowa pokrywająca blat powstała w wyniku opracowania autorskiej receptury spełniającej najwyższe parametry. Spośród nich wyróżnia się wysoki poziom twardości, tj. 65 stopni Shore’a w skali D, a także wysoką wytrzymałość na rozciąganie 45 Mpa.

03

Zabezpieczone krawędzie

Krawędzie blatów są odpowiednio wyprofilowane i dostosowane do urządzeń transportujących w linii produkcyjnej, a także w całości pokrywane powłoką. Naroża blatów są zaokrąglone, dzięki czemu ich współpraca z urządzeniami technologicznymi jest bezkolizyjna.

Profilowane krawędzie.

Blaty Polblat na linii produkcyjnej.

04

Wysoka wytrzymałość

Podwyższone parametry techniczne gwarantują ekstremalnie sztywną konstrukcję blatu i znikomą strzałkę ugięcia, co pozwala wyeliminować ryzyko pęknięć na powierzchni wielkoformatowego wyrobu betonowego. Taka konstrukcja blatu zapewnia także doskonałe przekazywanie drgań z maszyny, dzięki czemu powstaje możliwość uzyskania lepszego stopnia zagęszczenia mieszanki betonowej i zaoszczędzenia na ilości dodawanego cementu. Blaty są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, temperaturę, promieniowanie UV, ścieranie czy zginanie co zapewnia bezproblemową eksploatację i dodatkowe możliwości składowania (np. poza halą produkcyjną).

Nasza oferta     Kontakt