Sklejkowe blaty produkcyjne​

Sklejkowe blaty produkcyjne

Specyfikacja

Blaty do kostki brukowej

* wymiar blatu dostosowany do wymagań klienta

TECHNOLOGIA PRODUKCJI BLATÓW sklejkowych

01

Certyfikowana sklejka

Sklejkowy blat produkcyjny wykonany jest z wysokiej jakości certyfikowanej wielowarstwowej sklejki liściastej sprowadzanej od największych dostawców tego surowca w Polsce. Warstwy wewnętrzne mogą być wykonane z forniru drewna liściastego (100%) lub liściastego i iglastego (sklejka mieszana).

Wielowarstwowa sklejka liściasta.
Sklejka w postaci monolitu.

02

Monolit

Materiał kompozytowy sklejony z krzyżujących się warstw drewna, w którym włókna sąsiednich warstw przebiegają pod kątem prostym tworzą sklejkę w postaci monolitu. Jednolita powierzchnia blatu jest idealnie gładka, co pozwala na produkcję prefabrykatów betonowych bez skaz czy odkształceń.

03

Sztywność blatu

Wielowarstwowa i zwarta struktura sklejki o dużej gęstości sprawia, że blaty są odporne na obciążenia i ugięcia, co skutkuje mniejsza strzałką ugięcia. Ponadto sklejka produkowana jest z wykorzystaniem spoiny wodoodpornej, co pozwala na użytkowanie w wilgotnych warunkach.

04

Krawędzie i stopki

Krawędzie blatów z płyty sklejkowej są okuwane metalowym, ocynkowanym profilem półzamkniętym C na życzenie klienta. Profile zabezpieczają boki blatów przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie pracy na przenośnikach. Blaty mogą być także pokrywane płynem impregnującym, który dodatkowo zabezpiecza ich powierzchnię przed wilgocią i przywieraniem pozostałości mieszanki betonowej. Opcjonalnie do blatów sklejkowych przytwierdzane są stopki o wielkości indywidualnie dobieranej do potrzeb klienta.

 

Nasza oferta     Kontakt